Tým Paula Allena nalezl vrak italského torpédoborce v hloubce 3 700 metrů

Tým Paula Allena nalezl vrak italského torpédoborce v hloubce 3 700 metrů
Autor: Paul G Allen.com|Popisek: Vrak lodi Artigliere
12 / 06 / 2017, 22:00

Tým Paula Allena nalezl vrak italského torpédoborce třídy Soldati, Artigliere v hloubce 3 700 metrů.

Třída Soldati byla třída torpédoborců italského námořnictva v druhé světové válce. Třídu tvořilo celkem 19 torpédoborců, postavených ve dvou skupinách. Deset jich bylo za války ztraceno. Po válce část přeživších lodí získala Francie a SSSR jako válečnou kořist.

Torpédoborec Artigliere byl 12. října 1940 těžce poškozen britským lehkým křižníkem HMS Ajax v bitvě u mysu Passero a následujícího dne potopen těžkým křižníkem HMS York. 

Paul G. Allen a jeho výzkumný tým nalezli vrak Artigliere podél srázu mezi Sicílií a Maltou během expedice do Středozemního moře v březnu 2017. Italská vláda byla informována o objevu v dubnu, ale přesné umístění vraku Artigliere nebude zveřejněno z úcty k jeho posádce a žijícím rodinným příslušníků. 

Technické údaje třídy Soldati:

Výtlak 1945 t (standardní)
2590 (plný)
Délka 106,7 m
Šířka 10,15 m
Pohon 2 turbíny, 3 kotle
Rychlost 38 uzlů
Posádka 206
Výzbroj 4× 120mm/50 kanón (2×2)
1× 120mm/15 kanón
12× 13,2mm kulomet (4×2, 4×1)
6× 533mm torpédomet (2×3)
2 vrhače
48 min

Zdroj: Paul Allen, Wikipedie

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace