,,Úlovek" za nevyčíslitelnou cenu. Z potopeného parníku Lusitania byl vytažen telegrafní přístroj

,,Úlovek&quote; za nevyčíslitelnou cenu. Z potopeného parníku Lusitania byl vytažen telegrafní přístroj
Popisek: Lusitania
04 / 08 / 2017, 16:00

Z luxusního parníku Lusitania, který torpédovala v roce 1915 německá ponorka, byl po 100 letech vytažen telegrafní přístroj

Potapěči dokázali ,,vylovit" hlavní telegrafní přístroj, který používala Lusitania do svého potopení v roce 1915 u irských břehů. Tehdy zemřelo při námořní katastrofě 1 198 lidí, když se Lusitania potopila za necelých 20 minut.  240 metrů dlouhý vrak parníku nyní leží v hloubce 91 metrů.

Vytažení telegrafního přístroje se přitom podařilo až napodruhé. V červenci 2016 snaha vytáhnout přístroj selhala.

Tento ,,artefakt" byl podle irské ministryně kultury Heather Humphreysové téměř nepoškozen a v ,,excelentním" stavu. Po nezbytných úpravách více než 100 let starého přístroje bude telegraf vystaven v muzeu spolu s dalšími ,,úlovky", které se podařilo získat při předchozích ponorech.

psali jsme: 1198 mrtvých z Lusitanie dohnalo USA do 1.světové války

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace