foto: Recuerdos de Pandora, flickr (CC BY-SA 2.0)/Adolf Hitler
Porazit Velkou Británii podobně jako Francii by bylo pro nacistické Německo velmi obtížné a pravděpodobně by vyžadovalo celou řadu změn ve strategii a taktice války. Zde je několik možností, co by Hitler musel udělat, aby porazil Velkou Británii podle umělé inteligence ChatGtp.
Získat vzdušnou převahu - Německo by muselo dosáhnout úplné vzdušné nadvlády nad Velkou Británií a ovládnout její letecký prostor. To by umožnilo německým bombardérům volně operovat nad britským územím a ničit cíle v oblastech, které jsou pro válku klíčové, jako jsou přístavy, továrny, dopravní sítě a letiště.
Zablokovat přístup k zásobám - Německo by muselo zablokovat přístup k britským zásobám a zdrojům. To by znamenalo ovládnout severní mořské cesty, které jsou klíčové pro dopravu zásob a zdrojů z USA a Kanady.
Psali jsme
Dne 16. února 1940 byla provedena operace britské flotily na osvobození zajatců na německém tankeru Altmark. Nacistický vůdce Adolf Hitler pak...
Vynalézt nové technologie - Německo by muselo vyvinout novou technologii, která by umožnila vítězství v boji. To by mohlo zahrnovat vynálezy jako například raketové zbraně, nové typy ponorek nebo tajné zbraně, které by byly schopny porazit britskou obranu.
Získat spojence - Německo by mohlo zkusit získat spojence, kteří by mu pomohli v boji proti Velké Británii. Například by se mohlo spojit s Japonskem a společně napadnout britské kolonie v Asii, aby odvedly britské síly a zdroje pryč od Evropy.
Psali jsme
Edvard Beneš, velký politik a státník, se stal po Mnichovu 1938 terčem útoků především autorů druhorepublikové publicistiky. To si jistě...
Změnit strategii - Německo by muselo přehodnotit svou strategii a taktiku války. Namísto pokusu o rychlé vítězství by se mohlo rozhodnout pro delší, vyčerpávající válku, která by mohla vyčerpat britské zdroje a vytvořit tak podmínky pro německé vítězství.
Nicméně je třeba mít na paměti, že poražení Velké Británie by bylo pro Německo velmi obtížné a pravděpodobně by vyžadovalo značné změny v německé politice a ekonomice. Velká Británie měla v té době velké množství zdrojů, zejména ropy, což bylo pro válečnou mašinérii nezbytné, a také silné hospodářství, které umožňovalo financovat válku a stavět nové zbraně.
Dalším problémem pro Německo byla britská námořní převaha, která umožňovala Britům blokovat německé přístavy a omezovat tak obchod a dopravu. Navíc měli Britové silnou a dobře organizovanou armádu, a přestože byla po evakuaci z Dunkerque značně oslabena, stále byla schopná bojovat a bránit své území.
Psali jsme
Nacistického ministra zbrojního průmyslu Alberta Speera považoval Adolf Hitler za svého jediného přítele. Speer stanul nakonec na lavici obžalovaných...
Většinu těchto faktorů bylo velmi obtížné změnit, a proto by poražení Velké Británie podobně jako Francie bylo pro Německo velmi náročné a nepříliš nepravděpodobné.
Jaké tajné zbraně mohly porazit Anglii?
Níže uvádím některé z tajných zbraní, které byly vyvíjeny Německem:
V1 a V2 - řízené střely s plochou dráhou letu, které byly vysílány na Londýn. Byly to první rakety na světě, jež byly skutečně použity v bojových operacích. V1 byly poměrně snadno zničitelné protiletadlovými kanóny, ale V2 byly rychlejší a těžší na zničení. Německo však nemělo dostatek těchto zbraní, aby mohlo způsobit zásadní poškození britské infrastruktury a vojenských cílů.
Ponorky typu XXI - nové typy ponorek, které byly mnohem pokročilejší než ty, které používalo britské Královské námořnictvo. Měly mnohem větší dosah, byly mnohem tišší a rychlejší a mohly zůstat pod vodou mnohem déle. Tyto ponorky však přišly do hry až příliš pozdě, když Německo již bojovalo na mnoha frontách a jeho průmysl se nacházel v troskách.
Psali jsme
Major Charles Joseph Loring položil svůj život v akci, při níž nasměroval svůj letoun proti nepřátelské protivzdušné obraně.
Me 262 - první operační stíhací letoun s proudovým motorem na světě. Me 262 byl o mnoho rychlejší než jakýkoli jiný letoun, který mělo britské Královské letectvo, ale Německo nedisponovalo dostatkem těchto letounů k tomu, aby se mohly použít většími skupinami.
Hlubinné námořní miny - speciální typ námořních min, které se usazovaly na dně oceánu a mohly vybuchnout pomocí akustického signálu. Tyto miny byly mnohem účinnější než tradiční magnetické miny, které byly snadno detekovatelné pomocí magnetometru a mohly být snadno neutralizovány.
Zbraně hromadného ničení - Německo pracovalo na vývoji různých druhů zbraní hromadného ničení, včetně chemických, biologických a jaderných zbraní. Tyto zbraně byly však příliš nebezpečné, a proto nebyly použity.
Psali jsme
Josef Schwammberger byl důstojník SS, který stál v čele několika pracovních táborů v Polsku. Smutně proslul brutálními tresty páchanými vůči...
Během druhé světové války Německo investovalo do vývoje mnoha nových zbraní, které měly potenciál změnit průběh války. Některé z těchto zbraní byly použity během války, ale žádná z nich nebyla dostatečně účinná, aby mohla porazit Velkou Británii.
Zdroj: history.com
Tagy