USS Indiana v roku 1898 - unikátní původní záběry

USS Indiana v roku 1898 - unikátní původní záběry
Popisek: USS Indiana
18 / 07 / 2019, 16:00

USS Indiana (BB-1) byla uvedená do provozu roku 1895, převážně pro pobřežní ochranu ochranu Spojených států.

USS Indiana se začala budovat v roce 1890, o pět let později byla uvedená do služby jako bojová loď s těžkým pancéřováním a arzenálem.

Loď byla původně navržená pro ochranu pobřeží, v důsledku čehož dôsledku neměla svou palubu chráněnou před vysokými vlnami na otevřeném oceánu. USS Indiana se stala součástí amibicózního amerického námořního plánu postavit 33 bojových a 167 menších lodí. Tento záměr však Kongres USA neschválil a nakonec bylo postaven je několik nových bojových plavidel. 

USS Indiana sloužila severoatlantické peruti během americko-španělské války v roce 1898. Zúčastnila se i blokády Santiaga de Cuba ve stejnojmenné bitvě  a sehrála klíčovou úlohu při potopení španělských  ,,ničitelů" Plutón a Furor.

Po skončení války se přes mnohé modernizace stala nakonec zastaralou, ale ne zbytečnou, Byla používaná jako výcviková loď, když se zařadila do rezervní flotily. Její poslední služba byla vykonána během první světové války Maximální rychlost USS Indiana se pohybovala na úrovni 28 km/h. Plnou posádku tvořilo 32 velících důstojníků a 441 mužů.

                   

Její poslední služba byla během první světové války ,kde sloužily převážně na výcvik. Maximální rychlost lodě se pohybovala na úrovni 28 km/h. Plnou posádku tvořilo 32 velících důstojníků a 441 mužů.

V lednu 1919 byla USS Indiana vyřazena ze služby. O rok později ji potopili v mělkých vodách během leteckého cvičení. To, co z plavidla nakonec zůstalo, bylo prodáno jako kovový šrot.

 

Zdroje: WikipediaWarhistoryonline.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace