V šachové figurce se našel poklad: Staré mince z 16. století

V šachové figurce se našel poklad: Staré mince z 16. století
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: šachy
18 / 05 / 2017, 09:00

Vzácné mince z 16. století se našly během stavebních prací v centru Moskvy. Nález potvrdila moskevská radnice na svých stránkách.

Ruští archeologové našli v centru Moskvy poklad. Během stavebních prací se jim podařilo odhalit šachovou figurku, které obsahovaly mince ze 16. století z doby vlády Ivana IV. Hrozného, jenž se stal v roce 1547 prvním ruským carem. Deset zachovalých mincí bylo ukryto ve figurce střelce.

Čtěte také: Socha ukrývala poklad

 

 

,,Deset ražených stříbrných mincí bylo zašito v šachové figurce střelce, který byl vyroben ze slonoviny," potvrdil objev vzácného nálezu šéf moskevského oddělení kulturního dědictví Alexey Yemelyanov.

související: Ruský dobrodruh našel v kazašské poušti skutečný poklad. Zachovalé raketoplány ze sovětské éry

Jedna mince byla podla agentury TASS vyražena ve městě Tver (dříve Kalinin), který se nachází asi 174 kilometrů severozápadně od Moskvy, a devět zbývajících pak v ruské metropoli.

Yemelyanov k objevu mincí dodal, že kromě figurky střelce se zatím na místě nálezu nenašla žádná další, která by vzácný poklad obsahovala.

 

Zdroj: tass.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.