Ve 106 letech zemřela bývalá sekretářka Goebbelse

Ve 106 letech zemřela bývalá sekretářka Goebbelse
Autor: Bundesarchiv, Bild 102-10547 / CC-BY-SA 3.0 [CC BY-SA 3.0 de (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en)], via Wikimedia Commons|Popisek: Goebbels a Goering
30 / 01 / 2017, 13:00

Zemřela bývalá sekretářka šéfa propagandy nacistického Německa Josepha Goebbelse Brunhilde Pomselová. Skonala v noci na sobotu v Mnichově ve věku 106 let, potvrdil dnes podle agentury DPA filmový tvůrce Christian Krönes s odvoláním na blízké přátele zesnulé.

Krönes natočil s Pomselovou dokumentární film Ein deutsches Leben. Žena v něm hovoří o třech letech práce pro muže, který byl zodpovědný za šíření zhoubné ideologie vůdce nacistické třetí říše Adolfa Hitlera. Goebbels byl podle ní ješitný člověk, jehož nenávistí sršící veřejná vystoupení se naprosto rozcházela s jeho značným šarmem v soukromí.

Pomselová rovněž ve snímku tvrdila, že o páchaných krutostech nic neslyšela. Teprve až po skončení války si prý uvědomila rozsah toho, co se stalo.

"To, co v tom filmu řekla, je varováním pro současné i budoucí generace," poznamenal Krönes podle agentury AP.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace