Ve slavném chrámovém komplexu Angkor Vat našli archeologové sochu gigantického strážce

Ve slavném chrámovém komplexu Angkor Vat našli archeologové sochu gigantického strážce
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Angkor Vat
01 / 08 / 2017, 12:00

Archeologové učinili při vykopávkách v kambodžském chrámovém komplexu zajímavý objev.

Archeologové odhalili masivní sochu v chrámovém komplexu Angkor Vat, který pochází ze 12. století. Podle výzkumného týmu, který na místě pracoval, se jedná o gigantickou sochu symbolického strážce, který ,,hlídal" vchod do tehdejší starobylé nemocnice.

Historikové a experti, kteří se daným obdobím zabývají, odhadli, že socha pochází ze 12. či 13. století. Socha strážce je téměř 2 metry vysoká, 58 centimetrů široká, uvedl deník Daily Mail. I když jí chybějí ruce a část nohou, archeologové se shodli na tom, že je v poměrně zachovalém stavu.

Byla nalezena necelý půlmetr pod zemí a po nezbytných úpravách bude vystavena ve městě Siem Reap. Podle archeologů se jedná o jednu z největších soch, která byla na místě chrámového komplexu Angkor Vat objevena. 

Ten je stále podle archeologů neprobádáným místem, které může skrývat další zajímavé objevy.

 

psali jsme: 

VIDEO: Archeologové objevili pokoj otrokyně, s níž měl americký prezident Jefferson šest dětí

Archeologové našli u Hadriánova valu dopisy na tabulkách ze starověkého Říma

 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace