Ve švédských horách byl objeven netknutý bunkr ze studené války. Objevila jej skupina ,,dobrodruhů"

Ve švédských horách byl objeven netknutý bunkr ze studené války. Objevila jej skupina ,,dobrodruhů&quote;
Popisek: bunkr
05 / 12 / 2017, 09:15

V jižním Švédsku dosud stojí funkční bunkr postavený za studené války.

I když Švédsko zůstávalo ,,tradičně" neutrální i během studené války, obávala se v její ,,horké" fázi možného útoku ze strany SSSR. Proto stavělo své bunkry na různých částech země.

psali jsme: VIDEO: Největší nacistický bunkr v Dánsku byl přeměněn v podzemní muzeum

Jeden z bunkrů byl objeven v horách v jižní části Švédska skupinou ,,dobrodruhů", která si říká Free Solo. Od svého uzavření je bunkr v podstatě netknutý. Měl sloužit svého času ke sledovacím účelům v době zhoršených vztahů se SSSR a státy Varšavské smlouvy.

Skupina, která bunkr objevila, jej prozkoumala i zevnitř a pořídila několikaminutovou videodokumentaci. Našla mimo jiné původní kuchyni s porcelánovým servisem a lednicí, místnosti pro tajné agenty včetně postelí a skříní.

psali jsme: Hitlerův bunkr v Berlíně chránila fanatická jednotka Francouzů

Jeden ze členů skupiny, který bunkr prozkoumal, řekl, že sice navštívil mnoho bunkrů předtím, ale žádný z nich nebyl tak komplexní jako tento. Bunkr přestal sloužit svým účelům před 25 lety a od té doby je opuštěný.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace