Vědci budou identifikovat ostatky postižených lidi, které zabili nacisté ve zvrhlém programu eutanazie

Vědci budou identifikovat ostatky postižených lidi, které zabili nacisté ve zvrhlém programu eutanazie
Popisek: nacismus
07 / 05 / 2017, 18:00

Vědci z německého Institutu Maxe Plancka chtějí identifikovat oběti nacistických zvěrstev, jež trpěli nějakou formou postižení, a které byly zabity v tzv. programu eutanazie.

Vědci budou identifikovat ostatky postižených lidi, které zabili nacisté ve svém zvrhlém programu eutanazie. Vědečtí pracovníci v prestižním Institutu Maxe Plancka od června zahájí tříletý projekt, jehož hlavním úkolem bude prozkoumat tisíce mozkových vzorků či tkání, které patřily obětem nacistických zvěrstev.

Tyto oběti trpěly nějakou formou tělesného či mentálního postižení či byly nevyléčitelně nemocné. Vědci z Institutu Maxe Plancka plánují vytvořit rozsáhlou databázi všech jmén lidí, kteří byli zabiti nacisty tzv. eutanazií. Ta byla určena právě pro lidi, kteří trpěli tělesným postižením či deformací.

,,Databáze bude obsahovat biografická data obětí, jejich zacházení a kritéria, podle nichž si je nacisté vybírali," je uvedeno v prohlášení Institutu Maxe Plancka. V prohlášení se také píše, že způsob smrti obětí bude zdokumentován společně s datem odstranění jejich mozku.

Hlavním cílem nacistického programu eutanazie bylo zabít psychicky i mentálně nemocné lidi, kteří byli považováni Třetí říší za ,,nehodící" se do společnosti, protože podle nacistů pro ni nepředstavovali žádný užitek. Nacisté je považovali za ,,geneticky méněcenné".

Eutanazii prováděli lékaři, kteří předtím na těchto lidech prováděli nejrůznější zvrhlé pokusy. Mnohé oběti před svou smrti velmi trpěly. Lékaři na nich prováděli své zvrácené pokusy, jako například bolestivé sterilizace. Mezi lednem 1940 a srpnem 1941 tito lékaři zabili více než 70 000 lidí na různých místech kontrolovaných Německem.

Po válce usiloval Institu Maxe Plancka, aby získal všechny ostatky obětí eutanazie do svého držení. Nyní se pouští do ambiciózního projektu, jehož cílem je dát konečně ,,jména" zapomenutým obětem zvrhlého nacistického programu eutanazie.

 

psali jsme:

V mnichovském Institutu Maxe Plancka se našly ostatky obětí ,,Anděla smrti" Josefa Mengeleho

 

Zdroj: thelocal.de

Tagy článku