Velký nálet na Los Angeles – útočili Japonci, nebo UFO?

Velký nálet na Los Angeles – útočili Japonci, nebo UFO?
Autor: Wikipedie, Public Domain|Popisek: Ilustrační fotografie vyhledávacích světlometů
11 / 02 / 2020, 13:00

Necelé čtyři měsíce po zákeřném útoku na Pearl Harbor žilo americké západní pobřeží ve strachu z útoku Japonců. V noci z 24. února na 25. února 1942 zahájila protiletadlová obrana města Los Angeles zuřivou palbu na neznámá blížící se letadla.

Den předtím zaútočily japonské ponorky u amerických ropných polí Elwood u Santa Barbary, a tak když se na radaru krátce po druhé hodině objevily neznámé letící objekty asi 120 mil západně od Los Angeles, bylo to považováno za útok japonského letectva.

Video připravil G_J_Rasputin

Krátce po třetí hodině ráno tedy byla zahájena zuřivá palba na stroje pohybující se různými rychlostmi ve výšce od 2800 do 5 500 metrů. Objekty ale nijak nereagovaly a útok neopětovaly. Nikdo sice nebyl sestřelen, ale Američané si vlastní obrannou palbu zničili několik budov, několik obyvatel Los Angeles zemřelo na infarkt nebo během dopravních nehod, když se vystrašení obyvatelé Los Angeles snažili skrýt před domnělými útočícími letouny v potemnělých ulicích svého města.

Následná hysterie měla na svědomí uvěznění asi 20 Američanů japonského původu za údajné pokusy posílat signály „útočícím letadlům“.

Nedlouho po této události prohlásil tajemník námořnictva Frank Knox incident za "falešný poplach".

Kdo tedy na Los Angeles zaútočil? Neznámé létající objekty podněcovaly fantazii novinářů a během let po incidentu noviny publikovaly mnoho spekulací na téma údajného útoku UFO na Los Angeles a obvinily americkou vládu ze zakrývání skutečnosti o UFO.

Bitva o Los Angeles

V roce 1949 Asociace pro pobřežní dělostřelectvo Spojených států oznámila, že objekt, který způsobil paniku a reakci obrany byl meteorologický balón. Následná palba a záblesky na obloze způsobily, že zpanikaření občané Los Angeles viděli na obloze různé objekty, a tím bylo zaděláno na událost nazvanou „Bitva o Los Angeles, nebo Velký nálet na Los Angeles“.

 

Zdroj: history.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace