Velký nálet na Los Angeles – útočili Japonci, nebo UFO?
foto: Wikipedie, Public Domain/Ilustrační fotografie vyhledávacích světlometů
Necelé čtyři měsíce po zákeřném útoku na Pearl Harbor žilo americké západní pobřeží ve strachu z útoku Japonců. V noci z 24. února na 25. února 1942 zahájila protiletadlová obrana města Los Angeles zuřivou palbu na neznámá blížící se letadla.
Den předtím zaútočily japonské ponorky u amerických ropných polí Elwood u Santa Barbary, a tak když se na radaru krátce po druhé hodině objevily neznámé letící objekty asi 120 mil západně od Los Angeles, bylo to považováno za útok japonského letectva.
Video připravil G_J_Rasputin
Krátce po třetí hodině ráno tedy byla zahájena zuřivá palba na stroje pohybující se různými rychlostmi ve výšce od 2800 do 5 500 metrů. Objekty ale nijak nereagovaly a útok neopětovaly. Nikdo sice nebyl sestřelen, ale Američané si vlastní obrannou palbu zničili několik budov, několik obyvatel Los Angeles zemřelo na infarkt nebo během dopravních nehod, když se vystrašení obyvatelé Los Angeles snažili skrýt před domnělými útočícími letouny v potemnělých ulicích svého města.
Psali jsme
Hirojoši Nišizawa byl jedním ze stíhacích es japonského námořnictva. S vypuknutím války létal na lehkém Micubiši A5M (”Claude”), od února...
Následná hysterie měla na svědomí uvěznění asi 20 Američanů japonského původu za údajné pokusy posílat signály „útočícím letadlům“.
Nedlouho po této události prohlásil tajemník námořnictva Frank Knox incident za "falešný poplach".
Kdo tedy na Los Angeles zaútočil? Neznámé létající objekty podněcovaly fantazii novinářů a během let po incidentu noviny publikovaly mnoho spekulací na téma údajného útoku UFO na Los Angeles a obvinily americkou vládu ze zakrývání skutečnosti o UFO.

V roce 1949 Asociace pro pobřežní dělostřelectvo Spojených států oznámila, že objekt, který způsobil paniku a reakci obrany byl meteorologický balón. Následná palba a záblesky na obloze způsobily, že zpanikaření občané Los Angeles viděli na obloze různé objekty, a tím bylo zaděláno na událost nazvanou „Bitva o Los Angeles, nebo Velký nálet na Los Angeles“.
Zdroj: history.com
Tagy