Velký úspěch čínských archeologů. Objevili 1000 let starý chrám

Velký úspěch čínských archeologů. Objevili 1000 let starý chrám
Popisek: starobylé město
16 / 06 / 2017, 18:00

Čínští archeologové mají na kontě další významný úspěch. Objevili starobylý chrám s hrobkami a kamennými deskami.

Archeologové našli ,,ztracený" chrám Fugan ve městě Čcheng-tu. Objev je mimořádný tím, že se našly v něm našlo 80 hrobek, stovky kamenných desek s nápisy, reliéfy s podobiznami, studna či příkopy. Na místě nálezu jsou viditelné patrné trosky budov, které v okolí chrámu Fugan stály. Podle archeologů je nález zajímavý v tom, že jsou z bývalého chrámu patrné jeho velmi dobře zachovalé základy. 

Podle archeologů byla navíc objevena pouze část chrámu a jeho okolí, takže místo může vydat i další tajemství, která zůstala ukryta nkolik staletí. 

Chrám Fugan byl známým místem vyznávání Boha, ale ve 13. století byl poškozen pokračujícími válkami, až 1279 během vlády dynastie Sung zmizel úplně. Archeologové nyní doufají, že významný objev jim alespoň napoví, jak se buddhismus šířil ve starověké Číně.

Čínské archeologii se v poslední době nebývale daří. V listopadu minulého roku objevili ve městě Tchung-čou starobylé město s tisíci hrobkami, v lednu tohoto roku pak objevili v centrální Číně 2 300 starý meč v perfektním stavu, 

 

psali jsme:

Obrovský úspěch čínských archeologů: Ve městě Tchung-čou objevili starobylé město a přes tisíc hrobek

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku