Velký úspěch španělských paleontologů: našli kosti 125 milionů let starého obřího dinosaura

Velký úspěch španělských paleontologů: našli kosti 125 milionů let starého obřího dinosaura
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: kostra sauropoda
17 / 06 / 2017, 17:00

Španělští paleontologové našli kosti sauropoda, který žil před 125 miliony let.

Paleontologové našli u města Morella kosti sauropoda, což byli velcí býložraví dinosauři, kteří se většinou silně prodlouženým krkem.

psali jsme: VIDEO: ,,Čtyřnohý tank". Nejzachovalejší fosílie nodosaura bude vystavena v muzeu v kanadské Albertě

Sauropod, který žil na Zemi před 125 miliony let, mohl měřit podle výzkumného týmu na délku až 20 metrů, na výšku pak 10 metrů. Právě v oblasti Morelly žili v této době brachiosauři, kteří patří k největším známým sauropodním dinosaurům. Po prvních vykopávkách v roce 2015 si španělští paleontologové uvědomili, že oblast je bohatá na fosílie z doby dinosaurů a že je poměrně velká šance, že zde najdou něco ,,velkého".

Vedoucí člen výzkumného paleontologického týmu Jose Miguela Gasulla, který kosti sauropoda objevil, prohlásil, že jeho stehenní kost měří úctyhodných 1,6 metrů. To sice není největší stehenní kost, která byla v regionu Morelly nalezena, ale i tak podle paleontologů představuje působivý exemplář.

psali jsme: Jídelníček neandrtálce byl různorodý, jedl nosorožce i houby

Tým španělských paleontologů se nyní chce soustředit na to, aby blíže prozkoumal vztahy mezi dinosaury, kteří byli nalezeni v oblasti Morelly, a těmi, jež žili v sousedních regionech.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku