VIDEO: Archeologové našli na Sibiři 3 000 let starého ,,Vlada Napichovače"

VIDEO: Archeologové našli na Sibiři 3 000 let starého ,,Vlada Napichovače&quote;
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: kosterní pozůstatky
13 / 08 / 2017, 10:30

Na Sibiři odhalili archeologové hrob 2 900 let starého bojovníka se zbraněmi.

Archeologové objevili v sibiřském Omsku kosterní pozůstatky 2 900 let starého bojovníka s dýkou, kterému dali přezdívku ,,Vlad Napichovač" podle slavného hraběte Drákuly.

psali jsme: VIDEO: Má zachovalé řasy, vlasy i zuby. Sibiřský led vydal ,,polární princeznu"

S kosterními pozůstatky bojovníka, jež jsou podle archeologů asi 2 900 let staré, byly v hrobě nalezeny také dýka a nůž. Archeologové, kteří v sibiřském Omsku kostru vykopali, tvrdí, že tyto zbraně měly válečníka připravit na posmrtný boj.

Zajímavostí je, že bojovník měl na jednom oku přiloženo zrcátko, které mu mělo ,,osvětlovat" jeho posmrtnou pouť. V hrobě byly kromě zbraní nalezena i miska a náušnice. Vzácný nález objevil archeologický tým v době renovace historické budovy v Omsku.

psali jsme: Francouzští archeologové našli jižně od Lyonu ,,Malé Pompeje"

Kosterní pozůstatky jsou podle archeologů v ,,překvapivě" zachovalém stavu. Maxim Grachev, který je ředitelem Muzea archeologice a etnografie, prohlásil, že archeologové odhalili ještě v blízkosti další čtyři hroby, ale ty byly v podstatě zničené.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace