VIDEO: Austerlitz 2018 – 213. výročí bitvy u Slavkova (2.12.1805)

VIDEO: Austerlitz 2018 – 213. výročí bitvy u Slavkova (2.12.1805)
13 / 12 / 2018, 16:00

V sobotu 1. prosince 2018 (neboli 11. frimairu roku 227 podle francouzského revolučního kalendáře) proběhla, jak jsme již psali, rekonstrukce bitvy zvané bitva tří císařů, bitva u Slavkova. Jde o největší každoročně pořádanou zimní akci oživené historie s účastí přes 1000 nadšenců z mnoha zemí Evropy. Podívejte se na video pořízené kameramany přímo z bitevního pole.

Na francouzské straně byli k vidění gardoví pěší granátníci, gardoví pěší myslivci, fyzilíři-granátníci, gardoví tirajéři, gardoví námořníci, granátníci, fyzilíři i voltižéři řadové pěchoty, myslivci pěchoty lehké. Pěchota armády Varšavského knížectví, pěší gardové i řadové dělostřelectvo, gardoví i řadoví jízdní myslivci, kyrysníci, kopiníci.

Psali jsme: Austerlitz 2018 – 213. výročí bitvy u Slavkova – dobojováno

Proti nim nastoupili v rakouských uniformách granátníci i fyzilíři německých i uherských pluků císařsko-královské armády rakouského císaře Františka I., myslivci, vojáci zeměbrany, pěšího dělostřelectva a pionýři. husaři, huláni, kyrysníci. A v ruských uniformách granátníci a mušketýři řadové pěchoty, myslivci lehké pěchoty, pěší kozáci, pěší dělostřelectvo, a gardoví a Bugští kozáci. Specialitou byla 71th Highland Light Infantry.

Autorem videa je Pavel Junek, s nímž Projekt Austerlitz spolupracuje od roku 2012.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace