Video: Bitevní loď USS Pennsylvania proplouvá Panamským průplavem

Video: Bitevní loď USS Pennsylvania proplouvá Panamským průplavem
Autor: US Navy|Popisek: Ilustrační foto USS Pennsylvania
03 / 01 / 2019, 14:00

Unikátní HD záběry bitevního kolosu patrně třídy Pennsylvania o výtlaku téměř 35 000 tun proplouvajícího Panamským průplavem. Ten byl otevřen 15. srpna roku 1914 a zkrátil cestu z Evropy do Pacifiku o 11 tisíc kilometrů.

Průplav je dlouhý 81,6 km a široký 150 až 305 m. Průplav má 3 zdymadla, z toho dvě na tichomořské straně v Miraflores (2 stupně). v Pedro Miguela (1 stupeň). Na atlantické straně je zdymadlo Gatun se třemi stupni. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace