VIDEO: Jak Reagan zachraňoval americké piloty před japonskými Zery

VIDEO: Jak Reagan zachraňoval americké piloty před japonskými Zery
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: stíhačka Mitsubishi Zero
05 / 08 / 2019, 11:00

O Ronaldovi Reaganovi je všeobecně známo, že byl hercem a pozdějším 40. americkým prezidentem. Již méně se ale ví, jaká byla jeho ,,role" za druhé světové války.

Bývalý americký prezident Ronald Reagan zachránil během vzdušných bojů s Japonskem mnoho životů svých kamarádů. Ale ne snad, že by sám byl hrdinou, který se těchto bojů aktivně zúčastnil, ale protože pomáhal americkým letcům identifikovat smrtonosné japonské stíhačky Zero.

Reagan nemohl kvůli špatnému zraku usednout do kokpitu amerického stroje, a tak byl užitečný na jiné ,,frontě", možná neméně důležité. V roce 1943 natočil dvacetiminutový instruktážní snímek ,,Rozpoznávání japonského Zera", v němž vysvětluje podrobně rozdíly mezi obávanou japonskou stíhačkou a americkým strojem P- 40. Reagan také vysvětluje, že se ve vzduchu utkal s jednou stíhačkou Zero, kterou se mu podařil sestřelit. 

 

Sám mladý Reagan ve filmu hraje pilota, kterým se však ve skutečnosti nemohl stát. Dost možná ale tento film předznamenal jeho pozdější filmovou kariéru po válce.

 

Zdroj: wearethemighty.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace