VIDEO: Bývalý elitní pilot Luftwaffe si splnil sen. Proletěl se ,,nepřátelským" Spitfirem

VIDEO: Bývalý elitní pilot Luftwaffe si splnil sen. Proletěl se ,,nepřátelským&quote; Spitfirem
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Spitfire
01 / 07 / 2017, 16:15

Dějiny někdy píší neuvěřitelné příběhy. Německý stíhací pilot, který sestřelil 81 spojeneckých letadel, se proletěl v legendárním Spifiru, k němuž chová velký respekt.

Bývalý úspěšný pilot německé Luftwaffe Hugo Broch, který měl na kontě 81 sestřelů, se nyní proletěl v letounu dřívějšího nepřítele - Spitfiru TR9.

psali jsme: Vzácne kolorizované zábery Luftwaffe

Broch, který stál během druhé světové války na opačné straně barikády, nyní vzlétl v britském Kentu ve stroji, k němuž chová velký respekt i po několika desítkách let. Broch je znám jako jedno ze stíhacích es, který své nepřátelé sestřeloval v Messerchmittu Bf 109. Absolvoval celkem 324 misí na východní frontě a byl mu za jeho zásluhy udělen Želežný kříž první a druhé třídy.

,,Ke Spifiru byl chován velký respekt. S těmito stroji jste měli pocit svobody a mohli jste si dělat, co jste chtěli," uznale konstatoval Broch, který si tak splnil svůj sen a po několika dekádách, které uplynuly od skončení druhé světové války, mohl konečně vzlétnout v letounu Spitfire.

 

 psali jsme:

VIDEO: Před 95 lety se narodil ,,Černý ďábel" Erich Hartmann, nejúspěšnější letecké eso druhé světové války

Zdroj: dailymail.co.uk

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace