VIDEO: Egyptští archeologové si připsali významný úspěch. Odkryli nekropoli se 17 mumiemi

VIDEO: Egyptští archeologové si připsali významný úspěch. Odkryli nekropoli se 17 mumiemi
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Egypt
14 / 05 / 2017, 13:00

Egyptští archeologové si připsali velký úspěch.

Egyptští archeologové si připsali významný úspěch, blízko města Minya odkryli nekropoli, která obsahovala nejméně 17 mumií státních představitelů a knězů.

Vzácný nález je první svého druhu, informovaly egyptské úřady. Rovněž se jedná o největší pohřebiště ve středním Egyptě, potvrdil vedoucí archeologického týmu Saláh Chúlí.

Archeologové potvrdili, že pohřebiště, kde spočinuly mumie státních představitelů a knězů, kteří žili v období mezi 3. stoletím před naším letopočtem a 3. stoletím našeho letopočtu, našli v pouštní oblasti Túna al-Gabal. Významně jim v tom pomohl speciální radar, jenž archeologickému týmu zapůjčili studenti káhirské univerzity. 17 mumií se nacházelo v hloubce 8 metrů pod zemí. Podle archeologů pracujících na místě byly mumie v zachovalém stavu.

Egypt nyní doufá, že vzácný nález mumií pomůže znovu nastartovat turistický ruch, který od svržení prezidenta Husního Mubaraka v roce 2011 stagnoval. 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.