Video: Hřbitov letadel v Arizoně

Video: Hřbitov letadel v Arizoně
Autor: Airman Magazine (CC BY-NC 2.0)|Popisek: T-38 na hřbitově
23 / 06 / 2017, 08:30

Slavný hřbitov letadel tzv. Boneyard na Davis-Monthan Air Force Base v Arizoně ukrývá přes 5 000 vojenských letadel na asi 2 600 akrech. Jednotka 309th Aerospace Maintenance and Regeneration Group uchovává tato letadla pro budoucí možné použití, dodává díly z letadel a provádí údržbu strojů.

Po hřbitově provází videem serveru Airman bývalý pilot Col. Bill Hosmer, který strávil více než 20 let u amerického letectva, kde létal s F-86, F-100 Super Sabre a A-7 Corsair II. Dokonce sloužil jednu i u týmu USAF Thunderbirds, tedy tam kde se dostanou jen ti nejlepší z nejlepších.

Samotné umístění základny je geniální, protože malá vlhkost, malé množství srážek a vysoce alkalická zemina omezují korozi a opotřebení uskladněných strojů na minimum. Některé jsou chráněné pomocí speciální fólie proti vlhkosti a prachu a čekají na tak na svůj další osud - rozebrání na náhradní díly, či některé šťastné stroje budou znovu létat. 

"Počasí je zde opravdu ideální pro uskladnění všech těchto letadel," řeká plukovník Robert Lepper, velitel 309th AMARG. "Takže pokud je budeme potřebovat, jsou připravena. Některé zde sedí už po celá desetiletí. "

Server přinesl kromě videa i nádhernou galerii ukladněných strojů, takže se můžete pokochat bývalými skvosty US Air Force.

Holding Pattern

Zdroj: Airman, Davis-Monthan Air Force Base

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace