VIDEO: K čemu použít 100 000 knih? Ke stavbě repliky antického Parthenónu na místě, kde je nacisté pálili

VIDEO: K čemu použít 100 000 knih? Ke stavbě repliky antického Parthenónu na místě, kde je nacisté pálili
Autor: flickr.com (public domain)|Popisek: Parthenón
25 / 07 / 2017, 14:00

Parthenón složený pouze z knih vyrostl v německém městě Kassel.

Argentinská umělkyně Marta Minujínová použila tisíce dříve zakázaných knih ke stavbě repliky athénské památky Parthenón v německém města Kassel v Hesensku. V roce 1933 na místě stavby nacisté spálili 2 000 zakázaných knih. 

psali jsme: V České republice znovu vyšel Mein Kampf. Je to propagace nacismu?

Minujínová se zároveň držela původní stavby v Athénách a vytvořila věrnou repliku pouze z knih, které jsou překryté umělou hmotou.

Minujínová již dříve podobnou repliku Parthenónu postavila v Buenos Aires rovněž z knih, které byly zakázány během argentinské vojenské diktatury v letech 1976 - 1983 

 

Zdroj: dezeen.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace