VIDEO: Má zachovalé řasy, vlasy i zuby. Sibiřský led vydal ,,polární princeznu"

VIDEO: Má zachovalé řasy, vlasy i zuby. Sibiřský led vydal ,,polární princeznu&quote;
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: mumie
07 / 08 / 2017, 10:30

Archeologové učinili významný objev zachovalé ženské mumie u severního polárního kruhu.

Mumii z 12. století objevil výzkumný tým archeologů u města Salechard, jež leží blízko severního polárního kruhu. Mumie byla podle nich ženou, které bylo kolem 35 let a je v perfektně zachovalém stavu. Vědce především ,,šokoval" fakt, že na mumii jsou zachovalé řasy, vlasy, ale i zuby.

Zajímavé je, že žena byla ve 12. století uložena do společného hrobu s dalšími 30 muži, jejichž těla se však v tak perfektním stavu nezachovala. Archeologové soudí, že žena se v permafrostu zakonzervovala díky měděné helmě, v níž ji uložili k věčnému spánku. Díky tomu je obličej ženy včetně zmíněných částí jasně rozpoznatelný i po 900 letech. To však neplatí o zbytku jejího těla.

 ,,Jasně můžeme z obličeje vidět, že se jedná o ženu," prohlásil k objevu archeolog Alexander Gusev. ,,Žena byla členem civilizace lovců a rybářů. Měli jsme za to,že tato civilizace pohřbívala pouze muže," dodal Gusev, který se s ostatními kolegy domnívá, že žena musela patřit ke společenské elitě zmíněné civilizace.

Zdroj: mirror.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace