Video: Me-262 likviduje americké B-17

Video: Me-262 likviduje americké B-17
Popisek: B-17F po zásahu od Me-262
17 / 02 / 2019, 10:00

Slavné německé eso, major Georg Peter Eder byl během 2. světové války 17 krát sestřelen a 14 krát zraněn. První nehodu měl 10. srpna 1941, kdy se srazil s Ju-52, a poslední 17. února, 1945, kdy byl ve svém Me-262 sestřelen. S tímto letounem ale sestřelil minimálně 24 čtyřmotorových bombardérů nad Německem.

Dohromady Eder odlétal 572 bojových misí, z nichž bylo 150 s proudovým Me 262. Na Východní frontě si připsal 10 vítězství, na Západní frontě 68, z čehož bylo nejméně 36 čtyřmotorových bombardérů. S Me 262 sestřelil minimálně 24 bombardérů.

Jak vypadal útok Me-262, který svou rychlostí zdaleka překonával vše na tehdejší obloze, ukazuje následující video (nejedná se o reálné záběry).

Německý Messerschmitt Me-262 získal své místo v historii jako první aktivní proudový stíhač světa. Dosahoval rychlosti větší, než jakýkoliv jiný stroj 2. světové války, až 870 km/h.

Psali jsme: Messerschmitt ME-262

První sestřel na proudovém stroji si připsal Alfred "Bubi" Schreiber 26. července 1944, když nad Bavorskem sestřelil do té doby prakticky nepolapitelné Mosquito RAF pilota A. Walla.

Zdroj: 12oclockhigh.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace