VIDEO: Mosin-Nagant: jedna z nejvíce vyráběných pušek v historii

VIDEO: Mosin-Nagant: jedna z nejvíce vyráběných pušek v historii
Autor: Screenshot/Youtube
05 / 06 / 2018, 10:00

Tato zbraň patří mezi nejznámější a nejvíc vyráběné v historii lidstva.

Ihned po skončení turecko-ruské války, která se odehrála v letech 1877 - 1878, se v Rusku rozhodlo pracovat na vývoji nové pušky. V té době byla ruská armáda vyzbrojená již zastaralými jednorázovými puškami Berdan. Ruské velení si tak uvědomilo nevyhnutelnost vývoje nové pušky určenou pro pěchotu.

psali jsme: Největší a nejtěžší stíhač světa: Tu-128

V roce 1881 se objevila první verze pušky známé pod jménem Mosin-Nagant. Tato zbraň byla zhotovená tři roky poté, co se začalo s její výrobou. Ačkoli se původní iterace zbraně objevila koncem osmdesátých let 20. 19.století, nejpoužívanějším modelem byla její verze se zdokonaleným a vylepšeným designem, jež vznikla v roce 1930.

Vraťme se však zpět do konce osmdestátých let 20. století, kdy sovětská armáda vyzkoušela různé možnosti své nové pušky. Sověti si museli vybrat mezi dvěma návrhy: jeden byl předložen kapitánem Sergejem Ivanovičem Mosinem a druhý pak belgickým designerem Leonom Nagantem. I když byl původně schválen Mosinův návrh, nová generace pušky vytvořená v roce 1930, si ,,vypůjčila" mnoho aspektů z Nagantova designu.

Psali jsme: Heinkel He 177 Greif: Unikátní záběry největšího vyráběného bombardéru Třetí říše

Z tohoto důvodu je zbraň známá jako model Mosin-Nagant a model 91/30. Do dnešní doby bylo vyrobených více než 37 miliónů kusů.

Jde konkrétně o verzi, kterou můžete vidět na videu pod článkem. Video zveřejnil YouTube kanál ''hickock45,'' jenž patří expertovi na střelné zbraně, který má více než 2,5 milionu odběratelů.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

 Zdroje: Gunsandammo.com, Historynet.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace