VIDEO: Našel se unikátní barevný záznam Stalinova pohřbu. Natočil ho Američan

VIDEO: Našel se unikátní barevný záznam Stalinova pohřbu. Natočil ho Američan
Autor: flickr.com|Popisek: Josif Stalin
11 / 03 / 2017, 19:00

Rádio Svobodná Evropa zveřejnila vzácné barevné záběry z pohřbu sovětského diktátora, který se konal 9. března 1953.

Záznam pořídil major Američan Martin Manhoff, který byl v roce 1953 vojenským přidělencem na ambasádě USA. Když byl Manhoff o rok později nařčen ze špionáže a vypovězen ze Sovětského svazu, vzal si unikátní záznam s sebou.

16milimetrový pásek však desítky let ležel netknutý v krabicích.  Záznam tak našel mnohem později historik ze Seattlu v bývalé karosárně na severozápadním pobřeží Spojených států.

Nyní má díky Rádiu Svobodná Evropa veřejnost možnost vidět unikátní barevný záznam velkolepého pohřbu, při němž bylo mimo jiné v davové hysterii ušlapáno přes 1 500 lidí.

 

psali jsme:

5.března 1953 umřel jeden z nejhorších diktátorů světa, Josef Stalin

 

Zdroj: rt.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace