VIDEO: Největší nacistický bunkr v Dánsku přeměněn v podzemní muzeum

VIDEO: Největší nacistický bunkr v Dánsku přeměněn v podzemní muzeum
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Tirpitz Bunker
05 / 01 / 2019, 16:00

Z největšího dánského nacistického bunkru je nyní muzeum, které je částečně pod zemí.

Bunkr Tirpitz, postavený ve městě Blåvand, byl největším a nejrozsáhlejším nacistickým bunkrem v Dánsku, které bylo dobyto v roce 1940. Se stavbou bunkru se začalo v srpnu 1944, ale nakonec zůstal nedokončen. Byl jedním ze zhruba 200 betonových bunkrů postavených kolem dánského pobřeží.

psali jsme: Hitlerův bunkr v Berlíně chránila fanatická jednotka Francouzů

Rozloha největšího dánského nacistického bunkru činila 2 286 čtverečních metrů a měl chránit přístavní město Esbjerg před nepřáteli Německa. Bunkr, který byl částečně zapuštěn do země, se však nakonec do žádné vojenské akce během druhé světové války ,,nezapojil".

Nyní slouží Bunkr Tirpitz jako rozsáhlé muzeum, kde se návštěvníci mohou dozvědět potřebné informace o druhé světové válce a roli Dánska v ní. Za přeměnou bunkru v moderní muzeum stojí architektonická společnosti Bjarke Ingels Group (BIG).

psali jsme: V berlínském muzeu byla vystavena replika části Hitlerova bunkru 

Muzeum bylo slavnostně otevřeno 30. června 2017 a organizátoři předpokládají, že ho každoročně navštíví kolem 100 000 lidí. Muzeum je také zajímavé tím, že část jeho expozice se nachází v podzemních chodbách, které jsou vzájemně propojené.

 

Zdroj: businessinsider.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace