VIDEO: První setkání amerických bombardérů s Me-262

VIDEO: První setkání amerických bombardérů s Me-262
Popisek: Setkání s Me-262
12 / 02 / 2019, 13:00

"What was that? What the hell was that!?" Nevěřícná reakce posádky amerického bombardéru při pohledu na první funkční proudový letoun 2. světové války.

Během druhé světové války Němci zhotovili 1 430 kusů této stíhačky, protože Hitler věřil, že tato proudová stíhačka dokáže ,,získat" oblohu nad Třetí říší znovu do německých rukou.

V roce 1944 Luftwaffe dostalo první sériově vyráběné Me 262, v této době však už bylo k dispozici jen velmi málo zkušených pilotů a Luftwaffe navíc trpěla nedostatkem pohonných hmot, takže obrat v leteckých bitvách už byl téměř nemožný.

Psali jsme: Vzácné dobové záběry: sestřel Messerschmittu Me-262 americkým stíhačem

Německý Messerschmitt Me-262 získal své místo v historii jako první aktivní proudový stíhač světa. Dosahoval rychlosti větší, než jakýkoliv jiný stroj 2. světové války, až 870 km/h.

Psali jsme: Messerschmitt ME-262

První sestřel na proudovém stroji si připsal Alfred "Bubi" Schreiber 26. července 1944, když nad Bavorskem sestřelil do té doby prakticky nepolapitelné Mosquito RAF pilota A. Walla.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace