Nepovedené Stalinovo monstrum - sovětský těžký tank KV-2

Nepovedené Stalinovo monstrum - sovětský těžký tank KV-2
Autor: By User:Ein persoon (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons|Popisek: KV-2
06 / 11 / 2019, 13:00

V 16. díle seriálu Oceloví giganti si představíme sovětský těžký tank KV-2 vybavený houfnicí o ráži 152mm.

KV-2 vznikl jako odpověď na požadavek sovětského velení na vypracování projektu tanku,, schopného likvidovat opevněné body. Výsledkem byl "mastodont" o váze téměř 54 tun s hranatou vysokou věží, ve které byla lafetována houfnice ráže 152 mm.

KV-2

Vysoká hmotnost, žalostný výkon motoru 500 PS a nepraktická silueta znamenaly, že tento tank si proti nacistickému Německu moc nezabojoval, výroba se zastavila po pouhých 334 kusech.

G_J_Rasputin 
FB: //www.facebook.com/G.J.Rasputin/

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace