VIDEO: Střelba z obávaného kanónu Flak kalibru 88mm

VIDEO: Střelba z obávaného kanónu Flak kalibru 88mm
Autor: Autor: No machine-readable author provided. Ojp assumed (based on copyright claims). – No machine-readable source provided. Own work assumed (based on copyright claims)., CC BY-SA 3.0,|Popisek: Ilustračný obrázok
16 / 06 / 2018, 13:00

Tento protiletadlový kanón kalibru 88 mm se stal jednou z nejvýznamnějších a nejlepších zbraní nacistického Německa v druhé světové válce.

Původně se vyráběl jako protiletadlový kanón, ale nakonec našel široké uplatnění i mimo protileteckou obranu, hlavně při ničení tanků. Pro nepřátelská bojová vozidla byl právě Flak kalibru 88mm přímo postrachem.

psali jsme: Kolorizované zábery legendárnych ruských odstreľovačiek

Poprvé kanón nasadili do akce během španělské občanské války, kdy byl použitý jako protiletadlová zbraň, k čemuž byl původně sestrojen. Flak se však velmi dobře uplatnil proti tankům, kde vykázal výborné výsledky.

V druhé světové válce se používal na všech frontách od Sovětského svazu až po Afriku a nakonec i při bojích v Evropě. V Sovětském svazu byl nasazován většinou proti obrněncům. V Africe se potom osvědčil i v boji proti letadlům a v Evropě tvořil jádro německé protiletadlové obrany, chránil německé továrny a města před spojeneckým bombardováním.

Psali jsme: VIDEO: Vyzvedávání americké stíhačky Curtiss P-40 z moře pohledem dronu

V tomto videu se můžete podívat na střelbu ze zrenovovaného Flaku kalibru 88 mm. Kanón z videa byl před desítkami let upravený tak, aby se z něho nedalo střílet. V roce 2009 se však skupina nadšenců rozhodla tento kánon zrenovovať tak, aby byl opět aktivní.

Byl to Dave Lochead, Craig Keown, Tim Babb, Roger Lauer a Reece Duncan. Odezva, kterou můžete na videu vidět, však není tak silná jako byl během druhé světové války. Je to dáno výraznými úpravámi kanónu, taktéž nebyla použitá ani originální munice určená pro tento kanón.

VIDEO: Střelba z kanónu FLAK během druhé světové války

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace