VIDEO: Takto se měnila mapa světa během druhé světové války

VIDEO: Takto se měnila mapa světa během druhé světové války
Popisek: D-Day/Ilustračný obrázok
11 / 10 / 2017, 18:30

Druhá světová válka byl v historii lidstva největší a nejrozsáhlejší ozbrojený konflikt. Během ní přišlo o život 45 až 60 miliónů lidí.

Bojovalo se téměř na všech kontinentech. Evropa, Asie, Afrika, Amerika, Austrálie, zde všude poznali lidé hrůzy druhé světové války. Behem šesti let jejího trvání zemřely desítky milionů civilistů, miliony příslušníků ozbrojených sil, byla zničená celá města a byly způsobeny nezměrné a nevyčíslitelné škody na majetku a kulturním dědictví lidstva.

Dodnes si připomínáme udalosti z druhé světové války, neboť právě tato strašná válka by pro nás měla být varovným prstem do budoucna, že zlo se nemůže tolerovat.

Na tomto videu můžete názorně vidět, jak se měnila světová mapa den za dnem.

Ze začátku války je na mapě výrazných šest barev:

modrá- Spojenci
červená- vojska Osy
slabozelená- Čína
oranžová: Japonsko
zelená: SSSR
fialová- Finsko

V červnu 1941 přichází první změna, SSSR se mění na modrou, protože se přidal ke spojencům. V této době se mění i barva Japonska, a to na červenou, protože se přidalo k vojskům Osy. Svou barvu změnila i Čína, která se naopak přidala na stranu spojenců.

Na začátku je vidět, jak se dařilo nacistickému Německu a jeho spojencům. Nicméně postupně své území utrácejí, a na konci videa je možné vidět, že celá mapa je modrá a v držení západních spojenců.

Tagy článku