VIDEO: Opuštěné tanky z druhé světové války v poušti v Libyi

VIDEO: Opuštěné tanky z druhé světové války v poušti v Libyi
Autor fotografie: Screenshot/YouTube|Popisek: M4 Sherman
26 / 04 / 2019, 13:00

Množství techniky z druhé světové války je možné vidět více než 70 let po skončení války stále v libyjské poušti.

Válka v poušti byla vždy diametrálně odlišná než boje, které probíhaly na evropském kontinentě. Bojovalo se na rozsáhlém volném prostoru, který často ani nebyl obyvatelný. Proto po skončení války zůstalo nejvíce tanků tam, kde je prostě  jejich posádka zanechala.

psali jsme: Opustené tanky druhej svetovej vojny, a ich posledné známe umiestnenia na Google Maps.

Po více než 70 letech od konce druhé světové války je je možné ještě dnes vidět velké množství techniky, přičemž některé tanky se nachází ještě ve velmi zachovalém stavu. Toto video nás provede celou Libyí na různá odlehlá místa, kde můžeme vidět zapomenutou techniku z druhé světové války. 

Na videu může čtenář například vidět tanky M15/42, M13/40, M14/41 nebo M15/42, vojenská vozidla Daimler Mk.I, či tanky Sherman.

psali jsme: Fascinujúce pripomienky vojny - opustené tanky, po celom svete

                 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace