Adolf Hitler - unikátní záznam Hitlerova hlasu. Poslechněte si jedinou dochovanou nahrávku

Adolf Hitler - unikátní záznam Hitlerova hlasu. Poslechněte si jedinou dochovanou nahrávku
Autor: flickr.com|Popisek: Adolf Hitler
25 / 10 / 2018, 13:00

Unikátní nahrávka s Hitlerovým ,,normálním" hlasem byla pořízena 4. června 1942 ve Finsku.

Nacistický diktátor nikomu z principu nedovoloval, aby nahrával jeho hlas bez jeho svolení. Všechny záznamy jeho ,,normálního" hlasu byly za války zničeny. Jedna nahrávka ale přece jen existuje. Tu pořídil tajně finský radiotechnik Thor Damen.

psali jsme: Adolf Hitler byl blekotající feťák, říká novinář a spisovatel Norman Ohler

Ten měl jako obvykle zaznamenat pouze úvod hovoru jednání mezi Adolfem Hitlerem a finským generálem Carlem Mannerheimem, a pak také oficiální přivítání. Jenže Damen nahrávací zařízení nevypnul a nechal je úmyslně běžet dál. Když přítomní nacisté zjistili, že rozhovor je nahráván, tak bylo zařízení zabaveno a předáno následně cenzorskému úřadu.

Na veřejnost se nahrávka dostala až před několika lety, sedmdesát let po skončení druhé světové války. Posluchač má tak možnost slyšet Adolfa Hiltera mluvit nevzrušeným hlasem a klidným hlasem o neúspěších německých vojsk při bojích se Sovětským svazem či otázkách výkonu zbrojařského průmyslu.

 

Zdroj: youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace