VIDEO: Vyzvedávání americké stíhačky Curtiss P-40 z moře pohledem dronu

VIDEO: Vyzvedávání americké stíhačky Curtiss P-40 z moře pohledem dronu
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: P 40 Curtiss
07 / 05 / 2017, 16:30

Americká stíhačka Curtiss P-40 z druhé světové války byla vyzvednuta ze dna Kerčského průlivu mezi Černým a Azovským mořem.

Americká stíhačka Curtiss P-40 z druhé světové války byla vyzvednuta ze dna Kerčského průlivu mezi Černým a Azovským mořem. Ta se měla zřítit do moře při tzv. Kerčsko-eltigenské operaci v roce 1943. Stíhačku vyzvedl speciální jeřáb, který byl ,,vypůjčen" od stavbařů mostu.

Podle Aleksandra Yolkina, který operaci vyzvednutí vraku letadla řídil, byla stíhačka poškozena nepřátelskou palbou. Yolkin řekl, že letoun se nezřítil přímo do moře v Kerčském zálivu, o čemž svědčí poměrně dobře zachovalý trup, ale pilot zřejmě zkoušel přistát nouzově na vodě a mohl přežít.

Na letounu sice zapracoval čas, čehož důkazem jsou utržená křídla a poškozená ocasní část, nicméně i tak je nález P-40 zajímavým ,,úlovkem", který zřejmě poputuje do muzea.

 

psali jsme:

Video: Bitevní loď USS Alabama pohledem dronu

 

 

Zdroj: rt.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace