VIDEO: Zkoušky OT-64 s pomocnými raketami SRP-1

VIDEO: Zkoušky OT-64 s pomocnými raketami SRP-1
Popisek: OT-64
06 / 06 / 2018, 10:00

Na zajímavém videu máme možnost vidět legendární československý OT-64 při zkouškách s pomocnými raketami SRP-1.

Československý obrněný transportér OT-64 Skot byl ve své době nejlepším obrněným transportérem.


Konstrukce nového obrněného transportéru probíhala v československo-polské režii v roce 1959 a už o dva roky později byl představen prototyp. Do výzbroje československé a polské armády byl zařazen OT-64 v roce 1964.  Samotné vozidlo se vyrábělo v Polsku, nicméně motory a převodovky se vyráběly v Československu a do Polska se dovážely. 

psali jsme: Finská armáda si objednala obrněné transportéry MiSu na sérii testů

Kromě Československa a Polska, které stály za vývojem OT- 64, používaly tento obrněný transportér také Libye, Maroko, Sýrie, Uganda, Alžírsko nebo Indie.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace