Zničení bombardéru B-24 nad Německem zachyceno dobovou kamerou

Zničení bombardéru B-24 nad Německem zachyceno dobovou kamerou
Autor: National Museum of the U.S. Navy|Popisek: Ilustrační obrázek B-24
16 / 12 / 2019, 16:00

4. května 1945 se americký bombardér B-24 s přezdívkou "Brief" vydal na misi s cílem likvidace protiletadlových zbraní na ostrovech Palau.

Celá mise byla nahrávána a měla být použita jak pro učební účely tak v zpravodajském pořadu "Mission To Koror And Arakabesan, Palau Islands". Pro bombardér "Brief" a jeh jedenáctičlennou posádku znamenal ale nálet konec a B-24 se s utrženým křídlem zřítila k zemi.

Co přesně se stalo je předmětem dohadů mezi experty - byla B-24 sestřelena, nebo na ní spadla puma z bombradéru, který letěl ve větší výšce?

Podle posledních závěrů z analýzy filmu, prý došlo ke zničení křídla bombardéru zásahem zespodu a tzv. "friendly-fire" je tedy jako příčina zničení stroje zamítnuta.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace