Zneužívání padlých k politickému boji je nehoráznost (komentář Lumíra Němce)

Zneužívání padlých k politickému boji je nehoráznost (komentář Lumíra Němce)
Autor: Karel Hájek (CC BY-SA 3.0)
24 / 05 / 2020, 16:30

Už jsme si tak nějak zvykli, že politici využívají ke svému zviditelnění cokoliv, co mohou. A čím je politik větší nicka, tím víc se uchyluje k jakékoliv „taškařici“, která zaujme média a posléze i voliče. Pouze si musí udělat jasno na jaké voličské spektrum zacílí a kde mají největší šanci uspět. Vzhledem k blížícím se podzimním volbám aktivita těchto zviditelňovačů nabírá na obrátkách a neštítí se v podstatě ničeho, čím by se mohli zavděčit voličské základně, a doufají, že oni jim to na podzim vrátí a opětovně je pošlou do jejich vyhřátých křesílek na úřadech.

Tyto „aktivisty“ můžeme najít ve všech politických stranách. Pokud na sebe vzájemně hází špínu, tak je mi to celkem fuk. Patří to k politické „kultuře“, a každý kdo do toho jde, musí počítat s tím, že dříve nebo později na něj někdo něco vytáhne. Co mi ovšem vadí, je pokud se k politickému boji využívají historické události a překrucuje se historie. O takové momenty není v posledních týdnech nouze. Začal to Novotný za ODS, který staví pomník vlasovcům, Kolář za TOP 09 zase bourá pomník maršála Koněva. Komunista a Stbák Filip chválí ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady v Rusku, aby daly svolení ke stavbě pomníků čs. legionářům.

A jako pomyslnou třešinkou na dortu vidím odstranění americké vlajky v Sokolově. Tato vlajka byla na příkaz vedení města ANO-ČSSD-ODS, odstraněna těsně před začátkem pietního aktu u příležitosti osvobození města a krátce po aktu opět vrácena na místo. Je to absurdní i vzhledem k tomu že Sokolov osvobodila právě americká armáda.

Je mi smutno z toho, když vidím kam až jsou ochotni někteří politici v honbě za hlasy zajít. Vše by mělo mít své hranice. A zneužívání mrtvých k politickému boji je nehoráznost. Vážení, uvědomte si, že bez těch tisíců mrtvých, kteří zde položili své životy při osvobozování Československa byste zde dnes s největší pravděpodobností nebyli ani vy. A je úplně jedno, jestli ti chlapi přišli ze západu nebo z východu. Přišli sem, bojovali a mnozí zde umřeli za naši svobodu. Za tuto svou oběť si zaslouží úctu a díky. A rozhodně si nezaslouží to, aby jejich oběti a jejich památka byla zneužívána k získání vašich koryt.

 

Autor: Lumír Němec

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace