Ztracený japonský letoun z druhé světové války si ,,hoví" v mělké řece tichomořského souostroví

Ztracený japonský letoun z druhé světové války si ,,hoví&quote; v mělké řece tichomořského souostroví
Autor: flickr.com (public domain)|Popisek: Aiči E13A
11 / 08 / 2017, 10:30

Japonský průzkumný letoun z druhé světové války se nachází přímo v mělké řece.

Tichomořské soustroví Palau má jednu zajímavou turistickou atrakci.  Je jím ztracený japonský stroj Aiči E13A, plovákový letoun, který je také označován jako průzkumný hydroplán typ 0.

 psali jsme: VIDEO: Jak Reagan zachraňoval americké piloty před japonskými Zery

Identifikoval jej letecký historik a pilot Paul Beaver, který deníku Daily Mail řekl, že se jedná skutečně o japonské letadlo, které je převrácené, a jež ztratilo své plováky. Letadlo se nachází v mělké řece a je po více než 70 lety v poměrně zachovalém stavu.

Neví se však, za jakých okolností se Aiči do řeky zřítil ani to, co se stalo s pilotem, zda pád přežil či nikoliv. Letadlo stále poutá pozornost místních obyvatel a turistů, kteří ,,nerušeně" pádlují na loďkách nad vrakem Aiči, a také uživatelů sociálních sítí, jež fascinuje zejména místo posledního odpočinku japonského vraku letadla.

 psali jsme: VIDEO: Vyzvedávání americké stíhačky Curtiss P-40 z moře pohledem dronu

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace