Ztracený poklad Hitlerova maršála Rommela

Ztracený poklad Hitlerova maršála Rommela
Popisek: Erwin Rommel
13 / 05 / 2019, 10:00

Pouštní liška, jak byl tento geniální taktik 2. světové války nazýván, dosáhl hodnosti maršála jako nejmladší z Hitlerových generálů. Je považován za jednoho z pěti nejlepších tankových velitelů všech dob.

Ale o jeho genialitě na vojenském poli tento příběh není. Po slavném maršálovi zbyla i jedna legenda o pokladu, který ukryl během války v podmořské jeskyni. Jako jeden z nejvýše postavených členů armády v roce 1944, když cítil, že se blíží to nejhorší, tedy konec Německa, ukryl část pokladů, které nacistické Německo nakradlo na dobytých územích (a taky to, co Göring nezabavil).

Čtyři potápěči SS ukryli šest velkých ocelových beden naplněných pokladem. Dvě tuny zlata, stříbro, umělecká díla, drahokamy a šperky, to vše zmizelo pod mořskou hladinou.

psali jsme: Nacista, co nechtěl být oběšen, ale zastřelen. Göringovi dal nakonec smrtící ampuli kyanidu bývalý americký voják

Nikdo si nemůže být jistý, kde Pouštní liška skryla svůj poklad, ale podle některých teorií je v některé z mnoha jeskyní na východním pobřeží Korsiky. Indicie nalezené Brity na fotografii německého vojáka s rodiči prý ukazují k pláži Marana, kousek od přístavu Bastia.

Hodnota pokladu je podle odhadů více než 20 miliónů liber…

psali jsme: Hitlerova nikdy nerealizovaná superzbraň: nacistická ,,Hvězda smrti"

Sám Rommel byl přinucen 14. října 1944 spáchat sebevraždu, aby se vyhnul soudnímu procesu kvůli podezření o jeho podílu na atentátu na Adolfa Hitlera v červenci 1944. Pro veřejnost se vymyslela báchorka o infarktu a Rommel byl pohřben se státními poctami.

 

Zdroj: Warhistoryonline

Tagy článku