Zuzana Majerová Zahradníková - 15. březen 1939 byl začátkem konce

Zuzana Majerová Zahradníková - 15. březen 1939 byl začátkem konce
Popisek: Skica německého vpádu do českých zemí 15. 3. 1939
15 / 03 / 2019, 07:45

Komentář poslankyně ODS PSP ČR za Olomoucký kraj k smutnému výročí německé okupace Čech, Moravy a Slezska.

„Dělníci jako obvykle spěchali do práce, úředníci do kanceláří, studenti a žáci do škol. Obchodníci otevírali své obchody jako každého jiného dne, jen poptávka po novinách u kolportérů a stánkařů byla větší.“ Tohle psaly Národní listy den po okupaci naší země Německem.

Němečtí obyvatelé Ústí nad Labem vítají vojáky nacistického Německa v říjnu 1938

Začátek konce, stav rozkladu - a žilo se dále. Ona totiž svoboda neumírá naráz, ale odumírá po malých krůčcích. V každé době. Většinou ji zabíjí zbabělost, netečnost, pohodlnost. Strach promluvit, postavit se většině, postavit se dokonce i vlastním. Přemýšlím, kdo z dnešních politiků by v podobné situaci obstál. Osmdesát let po zničení naší země budou dělníci dále spěchat do práce a úředníci do kanceláří, akorát ti studenti a žáci prý nepůjdou do školy. Prodeje novin nevzrostou, protože tohle výročí dnes, bohužel, stěží koho zajímá.

Přesto - v těch na výročí plodných letech 2018-2019 není významnějších dní než 28. říjen, 17. listopad a 15. březen.

Zuzana Majerová Zahradníková

Zdroj: FB Zuzany Majerové Zahradníkové

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace