Internet věcí: životní styl nebo nutnost?

Internet věcí: životní styl nebo nutnost?
13 / 07 / 2016, 19:30

Asociace chytrého bydlení (ACHB) připravuje na středu 14. září konferenci, která se bude věnovat roli chytrých technologií v dnešních domácnostech.

Holešov, 13. 7. 2016 – Akce Internet věcí: životní styl nebo nutnost se pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu uskuteční v pražském Grandior Hotelu a přivítá 20 řečníků z firem jako je Microsoft, Samsung, Miele, ELKO EP nebo AV Media. 

Obsah druhého ročníku konference bude rozdělen do tří tematických bloků. První se zaměří na fenomén „internetu věcí“ – moderního řešení propojení spotřebičů a zařízení v jednom celku tak, aby vzájemně komunikovaly a spolupracovaly. Představí vizi praktické domácnosti, kterou lze ovládat z počítače nebo tabletu a jež kromě vyššího komfortu umí zařídit také bezpečí nebo podstatnou úsporu nákladů.

Druhý blok bude zaměřen na praktické ukázky jednotlivých řešení, propojení komunikace lidí a zařízení, předměty každodenní potřeby a rozmanité technologie pomocí internetové sítě a servisních služeb. Závěrečný, třetí blok, pak představí již dokončené reference.

Těší nás, že Asociace chytrého bydlení může navázat na první ročník konference, který se podle zpětných ohlasů zúčastněných velmi vydařil. Rádi bychom se letos posunuli ještě dál. Klademe si za cíl připravit kvalitní, hodnotnou konferenci, jak volbou témat, náplní prezentací, tak i výběrem řečníků,“ říká Jiří Konečný, předseda Asociace chytrého bydlení a majitel společnosti ELKO EP.

Segment chytrých domů zaznamenává v uplynulých letech obrovský boom a jen v Evropě se za poslední rok počet domácností vybavený inteligentními prvky za uplynulý rok zdvojnásobil z 3,3 milionu na 6,6 milionu.

I díky tomu se o segment dnes zajímají ty největší technologické firmy světa. Součástí konference tak budou také přednášky zástupců Microsoftu, Samsungu, Miele, AV Media, Somfy. špičkového českého řešení iNELS a řady dalších. Z praktiků dorazí například návrháři ze studia Kamidesign, které můžete znát z pořadu Jak se staví sen. Perličkou pak bude řeč Jaromíra Koláře o domech krytých zeminou, kterou doplní Jakub Zahrádka praktickými informacemi o tom, jak v takových domech pracovat s chytrými technologiemi,“ říká Jiří Konečný.

Více informací a možnost akreditace či registrace naleznete na: www.achb.cz/konference.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace