KONFERENCE BEZPEČNÁ ŠKOLA 2017

KONFERENCE BEZPEČNÁ ŠKOLA 2017
Autor: Mascotte|Popisek: Konference Bezpečná škola 2016
23 / 09 / 2016, 12:45

Třetí ročník konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2017 se uskuteční dne 25. května 2017 v prostorách Národní technické knihovny v Praze 6.

Otázkou komplexního zajištění bezpečnosti ve školách, maximální možné ochrany žáků, pedagogů i návštěvníků škol nejen před útoky tzv. šílených střelců, ale i před vandalismem nebo krádežemi se zabývá celodenní Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2017.

„Cílem konference je rozšíření znalostí a seznámení zástupců škol a jejich zřizovatelů, pracovníků státní správy a samosprávy (kraje, města, obce) s možnostmi financování, normami, ale i technickými možnostmi a podmínkami při komplexním zabezpečení školských zařízení“, sděluje Aleš Beneš, ředitel společnosti Mascotte s. r. o., která stojí za kompletní organizací konference.

Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2017 navazuje na dva předchozí úspěšné ročníky, které se setkaly s mimořádným zájmem odborné veřejnosti, především z řad ředitelů škol všech stupňů. V roce 2016 se konference zúčastnilo 246 posluchačů.

Své pohledy, přístupy a doporučení představí přední experti z oborů bezpečnosti, spolupracujících resortů a zástupci partnerů akce. V programu nebudou chybět konkrétní praktické zkušenosti s řešením bezpečnosti realizované v našem školství, dobré příklady z praxe či nové návrhy řešení
a nejvhodnější bezpečnostní technologie.

Návštěvníci konference se mohou těšit na přednášky, které se budou věnovat mimo jiné možnostem financování zabezpečení škol různých stupňů, zazní konkrétní návody jak postupovat při vniknutí neoprávněných, popř. nebezpečných osob. Představeny budou postupy při tvorbě a realizaci minimálního standardu bezpečnosti, postupy při ohrožení pedagogů ze strany žáků či rodičů. Zajímavý bude pohled na bezpečnost ve školách ze strany městské policie, "pohled zevnitř" - ředitele školy a pohled zřizovatele školy, tzn. pohled „z druhé strany“.

Účastníci konference se seznámí s praktickými a konkrétními možnostmi zabezpečení různých typů škol a řešením bezpečného vstupu do škol, prezentovány budou studie bezpečnostních prvků ve škole, řešení krizových a mimořádných situací a další zajímavá a aktuální témata. 

Konference je určena pro odbornou veřejnost z řad státní správy, samosprávy, MŠMT, ČŠI, zřizovatelů škol, školských zařízení, ředitele škol všech stupňů, s důrazem na SŠ, VŠ, dále pro bezpečnostní složky státu - MV ČR, Policii ČR, Městské policie…  

Součástí konference bude opět doprovodná výstava, na které významní čeští výrobci a distributoři představí nejnovější technologie vhodné pro zabezpečení škol a školských zařízení.

Veškeré novinky a zajímavosti týkající se Konference BEZPEČNÁ ŠKOLA 2017 včetně programu a on-line registrace najdete na www.bezpecnaskola2017.cz.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace