Drogy a naši zaměstnanci

Drogy a naši zaměstnanci
Autor: Doverville|Popisek: Ilustrační foto
15 / 02 / 2017, 17:30

Kurz je vhodný pro střední management, pracovníky HR oddělení a bezpečnostní manažery.

Stále častěji ze sdělovacích prostředků slyšíme o mimořádných situacích, zejména z oblasti dopravy, kdy hrají podstatnou roli drogy. V oblasti dopravy je to přirozený dopad skutečnosti, že policie testuje řidiče nejen na alkohol, ale i přítomnost nelegálních drog v organismu.

Víte o tom, že na stejnou úroveň, jakou zastává policie, je v případě zaměstnanců postaven jejich zaměstnavatel a že na tomto úseku má stejná oprávnění jako policejní orgán?

Pokud ve Vaší firmě, či organizaci, chcete eliminovat rizika (od bezpečnostních, zdravotních, kriminálních apod.) vyplývajících z drogových závislostí, potřebujete získat základní znalost problematiky. Výkon pracovní činnosti pod vlivem drog ve vztahu k zaměstnavateli přináší celou řadu dalších negativních aspektů a dopadů.

Cílem kurzu je poskytnout posluchačům informace o nelegálních drogách a návykových látkách, rozpoznání drogových závislostí, platné legislativě a možnostech, jak drogy u zaměstnanců odhalovat a jak postupovat v případě, že se přítomnost drogy nebo návykové látky u zaměstnance prokáže. Posluchač bude umět rozpoznat základní druhy drog, jejich působení na člověka a důsledky zneužití.

Naučí se podle vnějších příznaků konzumenta (zejména jeho chování, jednání, vzhledu) určit konkrétní druh zneužívané omamně psychotropní látky, odhadnout stadium závislosti u daného jedince, adekvátně vyhodnotit situaci a řešit ji.

 Kurz se koná 4. 4. V Praze a více se o něm dozvíte zde.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace