Expozice MO a AČR na 15. mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2019

Expozice MO a AČR na 15. mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2019
28 / 05 / 2019, 07:30

Ve dnech 29. až 31. května 2019 se pod záštitou ministra obrany Lubomíra Metnara v areálu brněnského výstaviště uskuteční 15. ročník mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2019 a 1. června 2019 se tamtéž uskuteční Den bezpečnosti – Záchranáři dětem.

Nedílnou součástí letošního mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2019 bude již tradičně i expozice Ministerstva obrany a Armády České republiky. Tentokrát bude mít dva hlavní motivy vycházející z letošních kulatých jubileí. Část expozice se zaměří na 20. výročí vstupu ČR do Severoatlantické aliance, druhá pak připomene 100 let Generálního štábu Armády České republiky.

Resort obrany „obsadí“ část pavilonu P s přilehlou volnou plochou K. Vnitřní část expozice představí současnost a budoucnost vojenské techniky AČR pod hlavičkou 20 let v NATO. K vidění bude například kolové obrněné vozidlo Pandur ve velitelsko-štábní modifikaci či lehká obrněná vozidla Iveco. 100 let GŠ AČR bude reprezentovat historická technika v čele s modelem stíhacího letounu Spitfire ve skutečné  velikosti či výrobky čs. zbrojovek, které byly ve výzbroji nejen čs. armády v meziválečném období. V rámci doprovodného programu v pavilonu P mj. vystoupí i VUS Ondráš a proběhne beseda s vojenskými fotografy.

Programu vnější části expozice budou dominovat dynamické ukázky, především ukázka manipulace s přepravními kontejnery (např. s naloženým LOV Iveco) nebo modelové obnovení mobility humanitárního konvoje technikou AČR. Úplnou novinkou v programu bude představení činnosti vojenských kynologů, speciální přehlídkové vystoupení předvedou motocyklové jednotky Hradní stráže. Na volné ploše K bude k vidění také statická ukázka dílenských a opravárenských činností AČR, vystaveny budou mj. vrtulníky Mi-171š a W3-A Sokol nebo nákladní automobily Tatra s protiletadlovým kompletem RBS-70 a minometem PRAM. Kromě toho návštěvníci uvidí, jaké vybavení mají k dispozici zdravotníci v polní nemocnici v zahraničních misích, a bezplatně budou moci podstoupit test na odhalení zhoubného melanomu. 

Součástí vnější expozice budou také stany věnované náboru do AČR a Aktivní zálohy, svoji činnost představí brněnské komunitní centrum pro válečné veterány a také Vojenský fond solidarity. V neposlední řadě bude součástí resortní expozice putovní výstava Ten druhý život, která již čtvrtým rokem představuje každodenní život příslušníků AČR sloužících v zahraničních misích.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace