Manažeři GDELS budou jednat v Pardubicích o miliardových zakázkách pro český obranný průmysl

Manažeři GDELS budou jednat v Pardubicích o miliardových zakázkách pro český obranný průmysl
09 / 07 / 2018, 17:00

Ve středu 11. července 2018 od 11 hodin proběhne setkání zástupců podniků General Dynamics European Land Systems (GDELS), RETIA a ELDIS Pardubice na Krajském úřadě Pardubického kraje. Na konci setkání proběhne neformální tisková konference s možností klást dotazy na zástupce společností. Jedná se o součást Českého průmyslového turné skupiny GDELS, v jehož rámci hledá partnery pro různé evropské projekty.

Společnost General Dynamics European Land Systems (GDELS), přední evropský výrobce obrněných pásových i kolových vozidel, který je součástí americké skupiny GD Corporation, bude ve dnech 10., 11. a 12. 7. jednat s českými firmami o subdodávkách pro projekt pásového bojového vozidla ASCOD a dalších možnostech spolupráce. Jedná se o potenciální zakázky v řádech desítek miliard Kč pro státní i soukromé podniky českého obranného průmyslu. GDELS již dokázalo schopnost průmyslové kooperace zakázkami pro české podniky v hodnotě přes 15 miliard Kč v souvislosti s projektem Pandur.

Společnost GDELS má výrobní závody v Německu, Rakousku, Španělsku a Švýcarsku. Armádám Rakouska, Španělska, Velké Británie a dalších zemí dodává kolová i pásová vozidla se špičkovými technickými parametry a nejmodernějším elektronickým vybavením, např. pásová bojová vozidla pěchoty Ulan, Pizzaro a Ajax na podvozkové platformě ASCOD. Nejnovější generace tohoto vozidla se bude účastnit i chystaného tenderu Armády ČR na náhradu obrněnců BVP-1 a BVP-2.

GDELS dodala Armádě ČR 107 kolových obrněných transportérů Pandur II 8x8 CZ za 11,7 miliardy Kč na základě smlouvy uzavřené v roce 2009. Více než 1,5násobek této částky se pak vrátil do české ekonomiky v podobě zakázek: Podíl českých podniků na výrobě Pandurů přesáhnul 5,3 miliardy Kč, vedle toho získaly české podniky díky tomuto projektu další zakázky v objemu blížícímu se 10 miliardám Kč.

V rámci akce Czech Industry Tour navštíví delegace vysokých manažerů GDELS z výrobních závodů a vývojových pracovišť z Německa, Rakouska a Švýcarska ve dnech 10., 11. a 12. července podniky českého obranného průmyslu v Novém Jičíně, Pardubicích a Starém Městě u Uherského Hradiště. Na programu v každém místě je setkání s komunálními politiky, prohlídka významného místního podniku, potenciálního subdodavatele pro projekt ASCOD, a na jeho půdě jednání se zástupci dalších lokálních průmyslových firem, které se můžou stát kvalifikovanými dodavateli pro koncern GDELS.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace