Pardubická RETIA poprvé představí na IDETu 3D radar ReGUARD

Pardubická RETIA poprvé představí na IDETu 3D radar ReGUARD
Popisek: Radar ReGUARD
24 / 05 / 2019, 19:30

Na letošním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2019 nebude chybět ani pardubická RETIA z holdingu Czechoslovak Group. V Brně v české premiéře ukáže veřejnosti 3D radar ReGUARD.

RETIA představí svou novinku ve středu 29. 5. v rámci tiskové konference. Radar ReGUARD je určen pro detekci a současné sledování pozemních cílů a pomalých níz­koletících objektů s malou odraznou plochou. Specifickou vlastností pardubické novinky je, že zájmový prostor prohledává pomocí elektronického vy­chylování svazků i mechanického otáčení radarové hlavy. ReGUARD patří do kategorie pulsně-dopplerovských 3D radarů, což přináší výhodu velkého dosahu a lepšího rozlišení v dálce oproti radarům se stálou vlnou. Univerzálnost radaru ReGUARD podtrhuje možnost jeho použití buď jako samostatného čidla, nebo jeho zapojení jako integrální součásti vyššího systému.

Dále RETIA ukáže i další produkty, která má ve svém portfoliu. Laická i odborná veřejnost tak může vidět například například unikátní radar ReTWis 5. Tento lehký a přenosný radar dokáže detekovat a sledovat živé osoby i zvířata, která se nacházejí za zdí nebo za jinou nekovovou překážkou.

Společnost RETIA patří k předním českým výrobcům a dodavatelům radarové techniky a speciální elektroniky. Za více než 25 let své existence vyvinula celou řadu unikátních a špičkových systémů, které našly uplatnění v armádním sektoru i u civilních uživatelů.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace