Pardubické společnosti ELDIS a RETIA budou společně vystavovat na prestižním veletrhu a aerosalonu Aero India 2019

Pardubické společnosti ELDIS a RETIA budou společně vystavovat na prestižním veletrhu a aerosalonu Aero India 2019
Autor: screenshot Youtube|Popisek: Aero India 2019
09 / 02 / 2019, 07:30


V indické metropoli Bangalore se bude ve dnech 20. až 24. února konat 12. ročník tradičního aerosalonu spojeného s veletrhem nazvaného Aero India. V hale F budou mít letos společnou expozici české společnosti ELDIS, patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP, a RETIA, spadající pod křídla skupiny CSG AEROSPACE. Obě společnosti sídlící ve východočeských Pardubicích mají asijským zákazníkům co nabídnout a také na co navazovat.

ELDIS na veletrhu představí novinky, ale i produkty, které jsou již stálicí na indickém trhu, například kombinovaný přehledový radar RL-2000/MSSR-1. Tento typ radaru Indie již v minulosti nakoupila a provozuje jej na všech nejdůležitějších mezinárodních letištích. To znamená, že radarová technika vyrobená společností ELDIS pokrývá 90 procent vzdušného prostoru Indie a drtivou většinu všech komerčních letů, což je výjimečný obchodní úspěch. Na něj by chtěla společnost ELDIS navázat například prostřednictvím přesného přibližovacího radaru PAR-E nebo systémem radarového zobrazení ERDIS, které bude na Aero India 2019 také prezentovat.

Společnost RETIA doplní společnou expozici prezentací svého záznamového systému ReDat, který nabízí variabilní řešení pro nahrávání a monitoring systémů řízení letového provozu (ATC) a systémů managementu letového provozu (ATM) i komplexní správu takto získaných záznamů. Záznamový systém ReDat například umožňuje krátkodobé i dlouhodobé archivování pořízených záznamů hlasové komunikace, záznam obrazovek dispečerů letového provozu, synchronní simultánní přehrávání audio, video a radarových dat, transkripci a živý příposlech. I ReDat je v Indii, podobně jako radary ELDIS, hojně rozšířen a používán pro pořizování a správu záznamů na mnoha letištích. Jeho schopnosti však přesvědčily i zákazníky v řade dalších zemí.

Veletrh a aerosalon Aero India se koná každé dva roky, přičemž jeho tradice byla založena v roce 1996. Organizován je indickým Ministerstvem obrany, indickým vojenským letectvem a řadou státních výzkumných dalších organizací. O jeho významu nejen pro asijský region svědčí počty účastníků i návštěvníků. V roce 2017 předvedlo svou techniku, výrobky a služby téměř 550 společností (z toho polovina ze zahraničí) z více než pěti desítek zemí. Aero India tehdy navštívilo přes 60 tisíc odborníků a obchodníků a více než milion běžných návštěvníků.

 

O společnosti ELDIS

Společnost ELDIS Pardubice, s.r.o. je ryze česká firma, která byla založena v Pardubicích v roce 1991. Od svého vzniku se specializuje především na oblast vývoje a výroby radarové techniky a systémů pro řízení letového provozu a v současnosti je předním českým výrobcem aktivních radarových systémů. Produkty společnosti používají zákazníci ve více než pětadvaceti zemích po celém světě, včetně České republiky, přičemž tyto radarové systémy slouží civilním organizacím zajišťujícím řízení letového provozu i vojenským subjektům. Nejdůležitější aktuální produkty společnosti jsou primární přehledový radar RL-2000, sekundární přehledový radar MSSR-1 a přesný přistávací radar PAR-E. Všechny tyto systémy jsou tvořeny moderní, výhradně polovodičovou technologií, jsou modulárně rozšiřitelné a plně v souladu s normami EUROCONTROL a ICAO.

O společnosti RETIA

RETIA a.s. byla založena koncem roku 1993 týmem inženýrů a spolupracovníků z vývoje bývalé pardubické Tesly. RETIA je technologickou společností, která vyvíjí, vyrábí a modernizuje radary, raketové prostředky, systémy velení a řízení, záznamové systémy, UWB lokalizační zařízení a komunikační systémy. Tyto produkty dodává Armádě ČR i armádám spojeneckých států NATO, nepřímo i Severoatlantické alianci a dalším vojenským a civilním zákazníkům v ČR i ve více jak 40 zemích světa. Více než dvě třetiny tržeb realizuje RETIA exportem.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace