Pozvánka na odborný seminář „Odškodňování za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci“

Pozvánka na odborný seminář „Odškodňování za škodu způsobenou  při výkonu veřejné moci“
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
21 / 04 / 2015, 16:00

Seminář konaný pod záštitou předsedy poslaneckého klubu Úsvit Marka Černocha v Poslanecké sněmovně.

TERMÍN KONÁNÍ: pondělí 27. dubna od 10:00 hod.
MÍSTO KONÁNÍ: Poslanecká sněmovna,
Malostranské náměstí 7/19, místnost č. 48 - Konírna 

Dovolujeme si Vás pozvat na odborný seminář na téma „Odškodňování za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci“. V České republice platí zákon, který upravuje náhradu škodu způsobenou při výkonu veřejné moci. Je ovšem zastaralý a nevyhovující. Vždyť jeho podstatné principy pochází ze zákona z roku 1969. To přináší stav, kdy není škoda způsobené výkonem veřejné moci odškodňována vůbec, nebo jen neadekvátně málo.

Řešení tohoto problému představí pan Mgr. Miroslav Špadrna ze Spolku na podporu nezávislé justice Šalamoun, který se tématu odškodňování věnuje dlouhé roky a který je autorem zcela nového zákona o odškodňování. Účast na semináři rovněž přislíbilo několik významných občanů a společností, které byly postupem státu poškozeni a jejichž kauzy byly veřejností velmi sledovány.

Pozitivně lze hodnotit zájem o tuto problematiku ze strany Ministerstva spravedlnosti, které v nedostatečném odškodňování vidí rovněž problém a hodlá se jím zabývat.

Program semináře:

1. BLOK - ÚVOD
- Marek Černoch, poslanec, člen Ústavně právního výboru
- John Bok, předseda Spolku na podporu nezávislé justice Šalamoun

2. BLOK – PRAXE STÁVÁJÍCÍHO ZÁKONA
- Karel Daňhel, bývalý vojenský pilot a svědek v kauze CASA
- Kateřina Mazánková, starostka Klášterce nad Ohří

3. BLOK – MOŽNOSTI ŘEŠENÍ
- Miroslav Špadrna, Spolek na podporu nezávislé justice Šalamoun
- Olga Havlová, poslankyně
- Zástupce Ministerstva spravedlnosti

Účast, prosíme, potvrďte na e-mailovou adresu cernochm@psp.cz
Vstup do budovy PSP ČR s platným občanským průkazem.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace