Praha bude opět hostit v říjnu největší domácí akci v oblasti obrany a bezpečnosti FUTURE FORCES FORUM

Praha bude opět hostit v říjnu největší domácí akci v oblasti obrany a bezpečnosti FUTURE FORCES FORUM
17 / 07 / 2018, 17:00

FUTURE FORCES FORUM (FFF) je největší setkání vojenského a bezpečnostního průmyslu se zástupci národních armád, NATO, vědecké obce, univerzit a dalších organizací. Na FFF se odborníci i široká veřejnost dozvědí, kam směřují bezpečnostní síly, kudy se ubírá vývoj nových vojenských technologií a jakým hrozbám bude naše společnost v budoucnu čelit.

Praha se opět stane ve dnech 17.-19. října hlavním dějištěm největšího setkání v oboru obranného a bezpečnostního průmyslu. Všechny akce budou zaměřené na prezentaci současných potřeb ozbrojených a bezpečnostních složek, špičkové technologie, programy R&D (Research and Development) a obchodní příležitosti.

Součástí programu budou také dynamické ukázky schopností ozbrojených a bezpečnostních složek i ukázky využití nejnovějších technologií včetně exoskeletů.

Čím je letošní FFF zajímavé? Především si na něm odbyde svou světovou premiéru bezpilotní vrtulník české produkce SkySpotter 150. Z dlouhodobých zkušeností kvalifikovaných leteckých techniků, konstruktérů a programátorů vzešel bezpilotní letoun splňující veškeré platné normy, který je využitelný pro složité taktické úkoly v těžko přístupných prostorech, pobřežních a horských terénech, v subarktickém i pouštním prostředí, za různého počasí a ve velkých nadmořských výškách a zároveň ve velkém rozmezí teplot, s možností připojení velké škály užitečného zařízení.

Letošní fórum se pak primárně bude zabývat současnými a budoucími otázkami, které se vztahují k vojenským a policejním individuálním systémům, exoskeletonové technologii, zbraním hromadného ničení, modelování a simulacím, medicinským prostředkům. Pozornosti bude věnována rovněž autonomním systémům a robotice, logistice, hydrometeorologii, geografii, organizovanému zločinu, protiteroristickým opatřením, kyberterorismu, biometrice, globálním navigačním satelitním systémům a dalším tématům.

Dalším důležitým cílem FFF je usnadnit aktivní zapojení mezi spojeneckými zeměmi, mezinárodními organizacemi (NATO, EU, OSN) a soukromou a akademickou sférou.

Z řad vystavovatelů se představí například LOM PRAHA, VOP CZ, Rafael Advanced Defense Systems, Česká zbrojovka,, BAE SYSTEMS, Rheinmetall Defence, a řada dalších. FFF je pak samozřejmě vhodnou příležitostí pro výrobce k představení nejnovějších technologií a inovací vojenským, bezpečnostním, mezinárodním organizacím a zástupcům byznysu.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte ví 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace