Přednáška: 70. výročí bombardování Hirošimi a Nagasaki jadernými zbraněmi

Přednáška: 70. výročí bombardování Hirošimi a Nagasaki jadernými zbraněmi
Autor fotografie: Moravská zemská knihovna|Popisek: Pozvánka
19 / 10 / 2015, 08:30

Pozvánka na zajímavou přednášku v Brně.

Ve čtvrtek 26. listopadu 2015 od 18:00 hod. v Moravské zemské knihovně v Brně.

 

Během přednášky vystoupí tito řečníci:

  • Otakar J. Mika, Fakulta logistiky a krizového řízení, Uherské Hradiště, Universita Tomáše Bati ve Zlíně,
  • Takashi Hosoda, Velvyslanectví Japonska v Praze,
  • Jana Jedličková, Prague Vision, Praha.

Vznik a rozvoj jaderných zbraní. Karibská jaderná krize. Současný stav jaderného zbrojení a odzbrojení (Mika).

Japonské zkušenosti z bombardování Hirošimy a Nagasaki (včetně fenoménu hibakuša) a její vliv na Japonskou mentalitu. Japonské úsilí za jaderné odzbojení a jaderné odstrašování USA (Hosoda).

Globální úsilí za jaderné odzbojení a současné iniciativy. Osobní zkušenosti z návštěvy Hirošimy v srpnu 2015 (Jedličková). 

Vstup volný. Bližší informace na stránkách MZK.

V příloze:

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.