První mezinárodní zámkařský veletrh - LockFest 2014

První mezinárodní zámkařský veletrh - LockFest 2014
Autor fotografie: LOCKSMITH|Popisek: LockFest 2014
23 / 09 / 2014, 06:15

Ve dnech 20. - 21. září 2014 uspořádala Asociace zámkových a klíčových služeb (AZKS) v Karlových Varech 1. mezinárodní zámkařský veletrh LockFest 2014. Veletrhu se zúčastnilo 49 vystavovatelů z 11 zemí, kteří ve svých expozicích seznámili návštěvníky se svými stálými produkty i s nejžhavějšími novinkami ze svého sortimentu.

Veletrh LockFest 2014 byl prioritně určen pro návštěvníky z řad zámkařů, zámečníků a společností zabývajících se dodávkami a montážemi mechanických zábranných systémů a nouzovým otevíráním. Návštěvnost veletrhu předčila očekávání pořádající společnosti AZKS, pohybovala se okolo 1000 návštěvníků.

V rámci veletrhu probíhala soutěž o nejzajímavější produkt, o kterém rozhodovali návštěvníci ve třech níže uvedených kategoriích.

  • kategorie A - Mechanické a mechatronické zabezpečení, stroje na klíče

Vítěz kategorie - produkt AirKey společnosti EVVA (Česká republika)

  • kategorie B - Elektronika – programování autoklíčů 

Vítěz kategorie - produkt T-CODE společnosti Elme TOOL (Španělsko)

  • kategorie C - Otevírací technika 

Vítěz kategorie - produkt Elektronic-Pick Gun společnosti WENDT (Německo)

V průběhu veletrhu byl zaznamenán velký zájem z řad vystavovatelů i návštěvníků o školení, semináře a prezentace jak veřejné, které pořádali jednotliví vystavovatelé pro širokou veřejnost, tak i neveřejné (pro zástupce certifikovaných firem zabývajících se destruktivními a nedestruktivními metodami překonávání mechanických zámkových systémů). Současně s veletrhem LockFest 2014 probíhalo 5. Mistrovství ČR v lockpickingu (lockpicking - odemykání zámků vyhmatáním jeho stavítek) ve čtyřech kategoriích. 

  • Kategorie „Bleskovka“ (otevření zámku dodaného soupeřem, v limitu 1 minuty za použití planžety nebo přiloženého přípravku) vítězové: pan Evžen Ivanov (ČR) a Josef Beneš (ČR).
  • Kategorie „Cylindrické vložky“ (otevření cylindrických vložek dodaných závodníky, v limitu 15 minut) a „Visací zámky“ (otevření visacích zámků dodaných pořadatelem, v limitu 5 minut) a „Freestyle“ (jakýkoliv nedestruktivní způsob otevření vložky dodané pořadatelem, v limitu 5 minut) – vítěz: pan Akos Subecz (Maďarsko).

1. mezinárodní zámkařský veletrh LockFest 2014 proběhl úspěšně, jak lze usoudit z nesčetných kladných ohlasů vystavovatelů i návštěvníků, a úspěch této akce zajistí i její pokračovaní v dalších letech.

Seznam vystavovatelů

Galerie

Tagy článku