SECURITY magazín mediálním partnerem CIAF 2015

SECURITY magazín mediálním partnerem CIAF 2015
Popisek: CIAF 2015
01 / 09 / 2015, 12:30

Ve dnech 5. a 6. 9. 2015 se na letišti v Hradci Králové uskuteční již dvaadvacátý ročník leteckého festivalu Czech International Air Fest – CIAF. Tento letecký festival, patří k největším akcím svého druhu v České republice a zároveň k nejprestižnějším v celé Evropě. CIAF by si neměl nechat ujít žádný opravdový fanda letectví a milovník dramatické atmosféry letecké show. CIAF 2015 předvede historické stíhačky, nejmodernější letouny i skupinovou slétanost.

Ročník konající se sedmdesát let po ukončení druhé světové války nabídne přehled letecké techniky s letouny právě z tohoto konfliktu až po nejmodernější stroje současnosti. K vidění budou i vystoupení akrobatických skupin ze zahraničí. Jedním z lákadel letošního ročníku bude letová ukázka proudového letounu Messerschmitt Me-262, který všeobecně považován za průkopníka v historii designu v leteckém průmyslu, který stanovil kurz pro mnoho dalších následujících letounů jak na Východě, tak i na Západě. Z historických letounů se na CIAF 2015 představí také YAK-3, který zasáhl do bojů za druhé světové na opačné straně konfliktu a letoun Polikarpov Po-2 před rokem 1944 označovaný U-2, v kódu NATO „Mule“). Jedná se o sovětský dvouplošník používaný během druhé světové války na východní frontě k velkému množství různých úkolů.  Z moderních strojů budou k vidění letouny F-16 z belgického letectva, JAS-39 Gripen a L-159ALCA z výzbroje AČR. Na proudových letounech se představí skupina Baltic Bees z Lotyšska. Skupina létá na československých cvičných letounech L-39 Albatros. Na turbovrtulových strojích se představí akrobatické skupiny P3 Flyers ze Švýcarska a Team Raven z Velké Británie. Specialitou mezi skupinovým létáním představuje skupina Očovskí Bačovia ze Slovenska, která létá na bezmotorových letounech L-23 Super Blaník. Nezanedbatelnými  vystoupeními budou zajisté i ukázky proudového letouni MiG-15UTI nebo bojového vrtulníku TAH-1P Cobra.

Zvláštní a velice zajímavou ukázkou bude prezentace bezpilotních prostředků (drónů) z produkce Vojenského technického ústavu.

Statická ukázka letos opět nabídne široké spektrum létajících strojů. Od vrtulníků přes stíhací letouny až po letouny dopravní. Na statické ukázce bude k vidění například dopravní letoun z výzbroje Luftwaffe Transall C-160, prezentace pozemní techniky výzbroje AČR včetně terénních vozů DINGO a LMV IVECO. Kompletní seznam účastníků a aktuální program je průběžně zveřejňován na webu www.airshow.cz.

Vstupné pro děti do patnácti let je zdarma. Pro dospělé je cena vstupného 300Kč. Pro diváky je připravena autobusová doprava z nádraží v Hradci Králové a pro diváky přijíždějící autem parkoviště uvnitř areálu letiště.

Za CZECH AIRSHOW AGENCY, s.r.o.

Tomáš Otruba
press@airshow.cz
telefon: +420 775 069 225

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace